Podsumowanie ostatnich miesięcy w partii Wolność

Podsumowanie ostatnich miesięcy w partii Wolność

Szanowni Państwo,

Na przestrzeni ostatnich dni otrzymaliśmy wyniki serii sondaży wyborczych, z których dwa są dla nas szczególnie ważne, gdyż jasno pokazują, że rozwiązania postulowane przez partie Wolność znajdują zwolenników na poziomie przynajmniej takim, na jakim znajdowało się po ostatnich wyborach parlamentarnych.

Oczywiście, na wyniki tych sondaży składa się wiele czynników. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że prócz elektoratu zawiedzionego działaniami obecnego rządu, do głosu zaczynają dochodzić także ludzie młodzi oraz ci, którzy po prostu nie pozwolą sobie na dalsze odbieranie sobie wszelkich wolności. Widzimy to na spotkaniach organizowanych tak w kraju, jak i poza jego granicami; sale są z reguły wypełnione po brzegi i pomimo nieustannych prób naszych intelektualnych adwersarzy, które maja na celu zdyskredytowanie i oczernianie naszych poglądów i członków, te spotkania są organizowane. Przypomina to niemalże poprzedni okres przedwyborczy. Nie zapominajmy jednak, że obecnie mamy do czynienia z najdłuższym w historii III Rzeczypospolitej okresem między jakimikolwiek wyborami. Fakt, że partia wolnościowa zdołała utrzymać swój elektorat jest w obecnych warunkach ewenementem.

Poza wspomnianymi wyżej spotkaniami z naszymi liderami w całym kraju, oraz regularnych spotkaniach struktur lokalnych, warto wymienić choćby naszą ogólnopolską akcję przeciwko zakazowi handlu w niedzielę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem i odbiła się szerokim echem w internecie, jak również w mediach lokalnych.

Jak dodaje przewodniczący łódzkiego oddziału Wolności, Tomasz Grabarczyk:

„(…)od początku 2018 notujemy wznoszący trend. Widzimy to nie tylko w sondażach, ale i na spotkaniach, w ilości składanych deklaracji, zasięgach na stronach, itd. Czy to okres wyborczy? Myślę, że może trochę tak, ale jeszcze za wcześnie na to. Marka WOLNOŚĆ staje się coraz bardziej rozpoznawalna dzięki naszej ciężkiej pracy. Nie bez powodu mamy ogólnopolskie struktury, jasno sprecyzowane szczeble zarządzania i ich kompetencje oraz ideową spójność, która gwarantuje nam zdecydowanie mniej kłopotów niż mają inni. Trzymamy się dobrze, teraz tylko się nie poddawać.”

Warto dodać, że jako jedni z pierwszych poczęliśmy formalne przygotowania do wyborów samorządowych. Kilku z naszych kandydatów zostało już potwierdzonych jako startujących z ramienia partii Wolność, lub jako przedstawiciele szerszych koalicji.

Decyzję o przejściu do partii Wolność podjął także bardzo popularny w środowisku wolnościowym Artur Dziambor. To kolejna (po pośle Jacku Wilku) szeroko rozpoznawalna osoba, która ostatnio zdecydowała się reprezentowanie naszego ugrupowania.

Naszym obecnym przedsięwzięciem jest organizowany przez posła Jacka Wilka protest przeciwko wątpliwemu i niezrozumiale wysokiemu opodatkowaniu obrotowi kryptowalutami. (wydarzenie na Facebooku)
Konferencja na ten temat przewidziana w najbliższy czwartek w Sejmie szybko przerosła nasze oczekiwania. Poseł Jacek Wilk napisał:

Szanowni Państwo, dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Ze względu na wyczerpanie liczby miejsc formularz zgłoszeniowy nie przyjmuje już nowych odpowiedzi. Do zobaczenia w czwartek o 10:30!

Dużą rolę odegrał niezależnie wiceprezes partii Wolność, dr Sławomir Mentzen, który na swoim profilu zorganizował bardzo szczegółowy livestream na temat absurdalności takiego opodatkowania, w którym wzięła udział spora liczba uczestników, a jeszcze większa była ilość e-maili, wiadomości Facebook i telefonów, które otrzymał.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych akcji na platformach społecznościowych, oraz do wypełnienia deklaracji członkowskich dostępnych na naszej stronie. Zostań członkiem Wolności! Największego ugrupowania wolnościowego w Polsce!